Rytm roku - Święta w naszym przedszkolu

W obiegu roku święta są punktami kulminacyjnymi. Dostarczają bogactwa wrażeń i przeżyć. Święta budują w dziecku podłoże pod późniejsze życie wewnętrzne. Obchodzenie świąt jest szczególnie wartościowym elementem współpracy z rodzicami. Większość świąt przygotowuje się i obchodzi się w Przedszkolu wspólnie z rodzicami. Rodzice przychodzą także na uroczyście obchodzone w Przedszkolu urodziny dziecka.

W Przedszkolu obchodzi się: Święto Żniwne "Dożynki", Dzień św. Michała, Dzień św. Marcina, Rozpoczęcie Adwentu, Jarmark Adwentowy, Dzień św. Mikołaja, Jasełka, Święto Trzech Króli, Zabawa Ostatkowa (Bal karnawałowy), Święto Wielkanocne, Zielone Świątki, Pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły, Dzień św. Jana. Dwa razy w roku cała społeczność przedszkola: dzieci, rodzice i nauczyciele wybiera się do lasu lub na łąkę na Majówkę i Wrześniówkę.

swieta